Ładowanie…

GOTOWI NA PRZYGODĘ?

Jesteśmy obecni na rynku zajęć pozalekcyjnych od ponad 100 lat
dołącz do nas

22 DW “Impeesa”

22 Drużyna Wędrownicza „Impeesa” powstała w kwietniu 2011 roku z przemianowania 22 Drużyny Starszoharcerskiej, która działała w Komornikach od 2004 roku. Pierwszą drużynową, a zarazem założycielką drużyny była dh pwd. Iwona Ratajczak. 22 to grupa zgranych przyjaciół, którzy zawsze mogą na siebie liczyć i chętnie poznają to co nieznane.

Słowo „Impeesa” oznacza z języka plemienia Matabele „wilk, który nigdy nie śpi”. Tym mianem nazwano podczas walk w Afryce gen. Roberta Baden-Powell’a – założyciela ruchu skautowego.

Drużyna zrzesza osoby będące w wieku 16-25 lat. W życiu kierujemy się wieloma wartościami, lecz istnieją rzeczy, które są dla nas wspólne – Kodeks wędrowniczy oraz dewiza:

„Wyjdź w Świat, zobacz, pomyśl, pomóż – czyli Działaj!”

Każdy z nas posiada lub zdobywa naramiennik wędrowniczy – oznakę przynależności do ruchu wędrowniczego. Aby ja zdobyć, należy posiadać własne pole służby i wykonać „wyczyn”. Samo znaczenie słowa wyczyn niesie ze sobą skojarzenia z czymś odważnym, niecodziennym, z realizowaniem trudnych zadań z wielu różnych dziedzin. Taki też jest wędrowniczy wyczyn.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z harcerstwem, jesteśmy otwarci na Ciebie! Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Drużynę prowadzi:
drużynowy dh Paweł Barczyński

Grupa wiekowa16-21 lat
Zbiórki – rok harcerski 2023/24prosimy o wcześniejszy kontakt

Zapraszamy również do polubienia i śledzenia naszych drużynowych profili społecznościowych:

Facebook

Instagram